Fitness Zdrowie Uroda | darmowe artykuły do przedruku

Witaj Guest

Szukaj:

Nordic walking

Zobacz PDF | Wyświetl widoki
według: Admin
Razem odsłon: 506
Word Count: 383
Data: Sat, 27 Feb 2010 Time: 9:12 PM

Nordic walking to w Polsce pewna nowość, jeśli chodzi o sposób na zdrową i szczupłą sylwetkę. Najogólniej mówiąc nordic walking to spacer z kijkami. Co to oznacza w praktyce? Jest to wytężony marsz, który wykonujemy wspierając swoje ręce na specjalnie przystosowanych do tego celu kijkach. Kijki służące do nordic walking to połączenie kijków narciarskich oraz kijków trekkingowych. Kijki te posiadają specjalne uchwyty powodujące w nordic walkingtrakcie marszu skuteczne odciążenie kręgosłupa oraz stawów kolanowych. Końcówki są tak zakończone, że można nimi poruszać się po każdej – także dość wyboistej powierzchni.

Kto i w jakim celu powinien zdecydować się na tego rodzaju ćwiczenia? Przede wszystkim każdy, kto marzy o szczupłej sylwetce oraz każdy, kto chce być zawsze sprawny i aktywny. Chodzenie z kijkami to spacery intensywne i pełne dynamizmu, dzięki czemu treningowi poddajemy zarówno nogi jak i biodra. W ćwiczeniu biorą także udział mięśnie rąk, barków, ramion oraz klatki piersiowej no i oczywiście kręgosłup. Co ciekawe nordic walking pomaga dużo skuteczniej spalić też nadmiar tkanki tłuszczowej. Regularne ćwiczenia tego typu pomagają nam bardzo szybko spalić do kilkunastu kilogramów bez większego tak naprawdę wysiłku.

Nordic walking dotarł do Polski z Finlandii. Można go trenować zarówno latem jak i zimą czy jesienią lub wiosną – jest to uniwersalny zestaw ćwiczeń, dzięki któremu możemy dużo łatwiej, chętniej i szybciej spalić zbędne kilogramy. Czy nordic walking mogą uprawiać także osoby starsze? Oczywiście, że tak. Niektórzy lekarze twierdzą, nawet, że tego typu ćwiczenia oczywiście wykonywane mniej intensywnie przez osoby starsze mogą pomóc im w przywróceniu sprawności stawów oraz w poprawie stanu ich kręgosłupa.

O autorze

Admin serwisu


Ocena: Jeszcze nieoceniony