Aqua Jogging

Aktywność fizyczna umożliwa zachowanie zgrabnej sylwetki. Jednym za nowych sposóbów na ćwiczenia jest aqua jogging. Połączenie biegania i wysiłku w wodzie daje oczekiwane efekty w postaci wyrzeźbionej sylwetki i kondycji fizycznej. Może je wykonywać każdy. To alternatywny sposób spędzania czasu na basenie.

Aqua jogging zyskuje coraz więcej zwolenników. Sport ten może uprawiać każdy, nawet osoby z kontuzjami oraz bólami pleców czy stawów. Nie jest także potrzebna umiejętność pływania. Wysiłek w wodzie angażuje do pracy niemalże wszystkie partie mięśni. Bieganie pod oporem wody podnosi też wydolność organizmu. Jednocześni ćwiczymy nogi oraz ręce. Efektem jest smuklejsze ciało. Woda gwartuje, że ani kręgosłup, biodra lub staw skokowy nie są obciążane. Ryzyko nabawienie się jakiejś kontuzji jest bardzo niewielkie. Aqua jogging można wykonywać również z obciążeniem np. ciężarkami, przyczepionymi do rąk bądź kostek.

Jedną z zalet aqua joggingu jest poprawa krążenia krwi w organizmie. Ciało jest lepiej dotlenione. Ćwiczenia w wodzie mogą wykonywać osoby nawet z dużą nadwagą oraz z wadami postawy i bólami reumatycznymi. Półgodzinny trening oznacza spalenie około 400 kalorii. Aqua jogging to też bardzo dobry sposób na rekowalenscencję po kontuzji.

Bieganie w wodzie powinno przypominać to tradycyjne. Zarówno w przypadku pracy nóg, jak i rąk. Amatorzy w tej dyscyplinie sportu zaczynają treningi na mniejszej głębkości, do poziomu klatki piersiowej. Z czasem można zwiększać trudność ćwiczeń. Przy użyciu komizelki da się nawet biegać, nie mając gruntu pod nogami. Efektywność aqua joggingu zależy od intensywaności ćwiczeń. Im wyżej unoszone są kolana, tym jest trudniej. Należy wykonywać krótkie kroki, przy wprostowanej postawie.

Zaintersowanie uprawianiem aqua joggingu nieustannie rośnie. Dlatego coraz częsciej ta forma aktywności fizycznej pojawia się w ofercie siłowni i klubów fitness. Nie wymaga wielkich umiejętności sportowych, a przy regularności wykonywania ćwiczeń, zapewni wymierne rezulaty – wyreźbione ciało i lepsze samopoczucie. Za aqua joggingiem przemawia również apekt zdrowotny, dlatego ta technika sprawdza się także przy rehabilitacji po urazach i kontuzjach. Aqua jogging zalecany jest zarówno osobom rzadko uprawiącymi sport, jak i proefesjonalnym zawodnkiom jako dopełnienie treningu.O autorze

Autor: Aneta