Płaski brzuch - marzenie każdej kobiety

Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha, by z dumą prezentować je na plaży podczas letniego wypoczynku? Istnieją różne metody na jędrny i płaski brzuch. Niektóre diety i zestawy ćwiczeń sugerują, że bez wysiłku i wyrzeczeń osiągniesz idealny efekt. Niestety to złudna wizja. Zgrabna sylwetka wymaga długotrwałej i systematycznej pracy.

Jadłospis powinien obfitować w warzywa i owoce oraz produkty lekkostrawne. A wizyty w siłowni czy na basenie muszą być regularne. Rozpoczynając walkę ze zbędnym tłuszczykiem, który pojawił się w okolicy talii, zacznij od zmiany sposobu odżywiania. Zrezygnuj z produktów mącznych, zwłaszcza chleba. Unikaj również alkoholu i tłustego mięsa (wieprzowina). Poza tym pij dużo wody mineralnej niegazowanej i herbatek ziołowych. Dzięki temu oczyścisz organizm z nadmiaru toksyn.

Wizyty na siłowni, basenie czy w klubie fitness (najlepiej dwa razy w tygodniu) to doskonały sposób na wymodelowanie sylwetki. Jednak ich koszt często jest zbyt wysoki. W takim wypadku koniecznie ćwicz w domu. Właściwy trening umożliwi uzyskanie płaskiego brzucha, ale pod warunkiem, że będzie wykonywany z odpowiednim zaangażowaniem i codziennie.

Oto kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym mięśnie brzucha staną się twarde, a niechciany tłuszczyk zniknie. Po pierwsze - tradycyjne brzuszki. Wykonuj pełne skłony, nogi powinny być ugięte w kolanach, ręce skrzyżowane na karku. To ćwiczenie można modyfikować, w trakcie odpadania, unoś obie nogi. Skośne mięśnie brzucha wyrzeźbisz po przez naprzemienne podnoszenie ramion do kolan, nogi powinny tworzyć z tułowiem kąt prosty. Innym ćwiczeniem są nożyce, oprzyj się na ugiętych rękach, krzyżuj nogi na wysokości około 50 cm. Na koniec stan w rozkroku, dłoń połóż na brzuchu, drugą maksymalnie wyprostuj i wykonaj skłon w bok. Ćwiczenie powtórz 15 raz i zmień rękę.

Wykonując powyższe ćwiczenia i dbając o dietę uzyskasz zadowalający efekt w postaci płaskiego i twardego brzucha. Pamiętaj, że wyrzeźbienie mięśni to proces czasochłonny, dlatego wytrwale dąż do celu.O autorze

Autor: A. Miron