Zgrabne łydki nie wymagają wysiłku

Każda kobieta marzy, by jej nogi wzbudzały zachwyt. Powinny być zgrabne i delikatnie umięśnione, by stanowiły ważny atut w całym wyglądzie. Jednak bardzo rzadko kobiety zadowolone są ze swoich nóg. Jednym z głównych problemów są zbyt masywne łydki.

Ich wygląd zmienić mogą właściwe ćwiczenia, dzięki którym staną się one jędrne i dobrze ukształtowane. Trening należy rozpocząć od wzmocnienia łydek. Dobrym ćwiczeniem jest wspinanie się na palce, stojąc możesz również unosić palce stóp. Wykonaj 5 serii po 10 powtórzeń. Natomiast w pozycji siedzącej (nawet w pracy) unoś nogi jak najczęściej, to również gwarantuje wzmocnienie mięśni. Kolejnym etapem treningu są ćwiczenia rozciągające, zmniejszające obwód łydki. Zginaj na przemian nogi w kolanie, opierając się o ścianę wyprostowanymi rękami. Zmień pozycję na siad prosty, wyprostowanymi rękami złap place stóp i energicznie przyciągaj je do siebie.

Do innego, bardzo prostego ćwiczenia potrzebny jest stołek lub pufa, której wysokość nie przekracza 25 cm, ewentualnie wykorzystaj kilka grubych książek. Stań na stołku na samych palcach, unieś się maksymalne i powoli wróć do pozycji wyjściowej. W trakcie ćwiczenia dbaj o rytmiczny oddech. Na początek wykonaj 10 serii, z czasem zwiększ ilość do 20. Efekty będą widoczne, jeśli powyższe ćwiczenia wykonywać będziesz z pełnym zaangażowaniem oraz systematycznie, najlepiej trzy razy w tygodniu. Zadbaj również o dietę, jedz dużo warzyw, pełnoziarniste pieczywo i pij 2 litry wody mineralnej każdego dnia.O autorze

Autor: Aneta