Ćwiczenia na płaski brzuch

Największym marzeniem każdej z Pań jest przede wszystkim jej nienaganny wygląd. Uroda kobieca to przede wszystkim zadbane włosy, utrzymana w nienagannym stanie skóra a także odpowiednia sylwetka.

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy to przede wszystkim media promują szczupłą sylwetkę, czyli płaski brzuch. Aby osiągnąć ideał potrzeba wielu wyrzeczeń takich jak ostra dieta oraz odpowiednie ćwiczenia. Specjaliści od żywienia oraz odchudzania, twierdzą niepodzielnie, iż sama dieta bez wysiłku fizycznego (chociażby najmniejszego) nie przyniesie oczekiwanych efektów.

płaski brzuchSporym problemem wielu z pań jest zbyt odstający brzuch. Powinny więc stosować prócz diety niskotłuszczowej odpowiednie zestawy ćwiczeń. Są to tak zwane ćwiczenia na płaski brzuch. Głównym celem tego typu aktywności fizycznej jest przede wszystkim wzmocnienie mięśni brzucha. Ćwiczenia, jakie tu stosujemy polegają głównie na pobudzaniu do pracy tych mięśni brzucha, które odpowiedzialne są za jego kształt.

Jednym z bardziej skutecznych i najczęściej stosowanych ćwiczeń, które pomagają nam osiągnąć efekt płaskiego brzucha jest zestaw określany, jako „brzuszki” . Ćwiczenia te wykonuje się leżąc na podłodze. Są to kolejne serie skłonów w przód. Najlepiej wykonywać je w pozycji, kiedy nasze ręce leżą wzdłuż tułowia lub też możemy je założyć za kark. Zasada, jaką powinnyśmy przyjąć w trakcie wykonywania brzuszków, to zakończenie ich w momencie, kiedy poczujemy dość mocno napięte mięśnie brzucha. Oznacza to jednocześnie, że ćwiczenie jest wykonywane prawidłowo.

Inna równie ciekawa i skuteczna propozycja to tak zwane nożyce. Są to ćwiczenia wykorzystujące głównie nasze nogi. Także wykonujemy je w pozycji leżącej. Są to wymachy nóg oraz ich zginanie i prostowanie. Nogi powinny być lekko uniesione nad ziemią.O autorze

Admin serwisu