Fitness Zdrowie Uroda | darmowe artykuły do przedruku

Witaj Guest

Szukaj:

Aqua aerobic - ćwiczenia odpowiednie w każdym wieku

Zobacz PDF | Wyświetl widoki
według: Admin
Razem odsłon: 1471
Word Count: 381
Data: Wed, 1 Dec 2010 Time: 8:10 AM

Wysiłek fizyczny ma najlepszy wpływ na poprawę sylwetki i kondycje zdrowotną człowieka. Są ludzie, którzy zbytnio nie mogą obciążać swojego kręgosłupa, a muszą zgubić zbędne kilogramy tak, by nie pogorszyć stanu swojego zdrowia.

W takim przypadku lekarze proponują korzystanie z pływalni. Pływanie nie obciąża szkieletu, człowiek w wodzie staje się lżejszy, łatwiej mu się jest poruszać, a do tego podczas pływania pracują prawie wszystkie mięśnie, poprawia się wydolność i układ krążenia. Kiedy samo pływanie to za mało można zacząć ćwiczyć wodny aerobik, który tak jak ten tradycyjny świetnie modeluje sylwetkę i poprawia stan zdrowia.

Aqua aerobic jest nawet bardziej wyczerpujący, ponieważ woda stawia przecież znacznie większy opór niż powietrze, przez co w każde ćwiczenie trzeba włożyć więcej siły, a i same utrzymanie się na wodzie i w wodzie wymaga wysiłku. Stawy i kręgosłup są znacznie mniej odciążane w wodzie, przez co nie ma obawy o nabawienie się kontuzji spowodowanych przetrenowaniem.

Ten rodzaj aktywności fizycznej preferują głównie kobiety, ale warto na takie zajęcia zapisywać też kilkuletnie dzieci, ponieważ oprócz modelowania sylwetki świetnie wpływają na redukowanie wad postawy i dla urozmaicenia nudnego pływania można im takie zabawy zaproponować.

Instruktorzy aqua aerobicu twierdzą, że podczas godzinnych zajęć można spalić nawet 600 kalorii, co jest rewelacyjnym wynikiem. Dodatkowo ćwiczenia w wodzie nie wykańczają tak, kiedy ćwiczylibyśmy przez godzinę w normalnych warunkach.

Ćwiczenia w wodzie nie są skomplikowane, zaczynają się głównie od marszu, potem stopniowo dochodzą wymachy rąk i nóg. Zwykłe machanie nogami imitujące pływnie nie jest przecież czymś trudnym, a pozwala szybko gubić kalorie i spalać tkankę tłuszczową. Masaż, jakiemu poddaje się ciało w basenie i poprawa krążenia powoduje, że pozbywamy się cellulitisu, a skóra się wygładza i napręża.

O autorze

Autor: Maja


Ocena: Jeszcze nieoceniony