Fitness Zdrowie Uroda | darmowe artykuły do przedruku

Witaj Guest

Szukaj:

Fit Ball

Zobacz PDF | Wyświetl widoki
według: Admin
Razem odsłon: 840
Word Count: 487
Data: Tue, 23 Aug 2011 Time: 1:58 PM

Siłownie i kluby fitness urozmaicają swoje oferty o kolejne formy aktywności fizycznej. Obecnie do popularniejszych należy fit ball. Zajęcia prowadzone są z użyciem specjalnych piłek. Dzięki temu trening staje się również zabawą.

Zdecydowanie częściej fit ball wybierają kobiety. Piłki sprawdzają się również na zajęciach w szkole rodzenia. Fit ball to szereg ćwiczeń na dużych gumowych piłkach. To doskonały sposób na aktywność fizyczną dla osób, które nudzą się podczas tradycyjnych form, jak bieganie czy jazda na rowerze. Fit ball to także zabawa, a mimo to angażuje wszystkie partie mięśni stabilizujących ciało. Ćwiczący musi utrzymać równowagę, w co wkłada wiele wysiłku. Ćwiczenia działą też na mięśnie brzucha o wiele skutecznej niż przy tradycyjnych ćwiczeniach, dlatego tak chętnie kobiety wybierają właśnie fit ball z gamy treningów w klubach fitness.

Ten rodzaj aktywności fizycznej charakteryzuje się dużą skutecznością. Nie ma żadnych przeciwwskazań, co do wieku osoby trenującej. Ćwiczenia fitball można wykonywać właściwie wszędzie, również w domowym zaciszu. Potrzebna będzie tylko gumowa piłka gimnastyczna oraz motywacja do regularnych ćwiczeń. Piłkę można bardzo łatwo przenosić, a trening wykonywać także na powietrzu.

Fit ball intensywnie wpływa na napięcie mięśni oraz rozwój tych bardzo rzadko używanych, a potrzebnych przy ciągłym utrzymywaniu równowagi. Wiele energii trzeba poświęcić, aby utrzymać się na okrągłej piłce, dlatego ćwiczenia przynoszą rezultaty w krótkim czasie. Ponadto trening zapewnia lepszą koordynację ruchową, zmniejsza bóle pleców oraz pozytywnie działa na układ krążenia.

Wyróżnia się dwa rodzaje ćwiczeń z piłką:

  1. Pierwszy to trening w pozycji siedzącej lub leżącej na kuli.
  2. Drugi dotyczy ćwiczeń, przy których ma się poczucie stabilności.

Bardzo często dla ulepszenia treningu wprowadza się inny sprzęt, np. ciężarki. To również przyczynia się do wymiernych efektów w postaci zgrabnej sylwetki. Podmurowując, fit ball to alternatywna forma ćwiczeń, w której prócz wysiłku jest element zabawy z dużą gumową piłką. Ten trening sprawdza się w każdym wieku, zarówno osoby starsze, jak i nastolatkowie skorzystają z tego rodzaju ćwiczeń, podnosząc wydolność organizmu. Fitball to połączanie przyjemnego z pożytecznym, dlatego ma coraz więcej zwolenników, również wśród mężczyzn.

O autorze

Autor: Aneta


Ocena: Jeszcze nieoceniony