Fitness Zdrowie Uroda | darmowe artykuły do przedruku

Witaj Guest

Szukaj:

Pole Dance

Zobacz PDF | Wyświetl widoki
według: Admin
Razem odsłon: 1032
Word Count: 452
Data: Wed, 31 Aug 2011 Time: 2:11 PM

Połączenie fitnessu, gimnastyki artystycznej i tańca w niezwykle erotycznej oprawie. To właśnie - coraz modniejszy pole dance, czyli po prostu taniec na rurze.

Niegdyś kojarzony włącznie z podrzędnymi barami dla panów oraz rozebranymi kobietami, wyginającymi się w dziwne pozycje. Teraz pole dance zmienia charakter, staje się współczesnym trendem wśród niezależnych kobiet, które uprawiając ten rodzaj sportu zyskują nienaganną sylwetką oraz odzyskują seksapil.

Pole dance zapoczątkował film „Zatańczyć w Błękitnej Iguanie”. Reżyser Michael Radford w 2000 roku nakręcił obraz o pięciu striptizerkach. Wkrótce po premierze jedna z aktorek stworzyła specjalny program ćwiczeniowy, oparty właśnie na tańcu na rurze. Pracują wówczas niemalże wszystkie partie mięśni, a żeby wykonać zestaw ćwiczeń potrzeba wiele wysiłku. Do utrzymania się na rurze w odpowiedniej pozycji konieczny jest zmysł równowagi. W niedługim czasie na rynku pojawiły się płyty z zajęciami fitnessu, prowadzonymi przez gwiazdę Hollywood - Carmen Electrę. Aktorka rozpropagowała bardzo zmysłowe ćwiczenia „Striptease-Aerobic” jako alternatywny trening.

Pole dance szybko zrobił furorę w USA i Wielkiej Brytanii, uprawiały go takie sławy jak Madonna, Fergie, Jessica Alba, Cindy Crawford oraz Terri Hatcher. Ćwiczenia na rurze gwarantują smukłe i wysportowane ciało oraz podnoszą samoocenę oraz uczą kobiecości. Na zajęciach pole dance spala się mnóstwo kalorii. Przyjmowanie różnych pozycji, ześlizgiwanie się oraz oplatanie rury wymaga sporej siły i koncentracji. Dlatego też ten sport przynosi pożądane rezultaty.

Początkowo ten rodzaj sportu nie obył się bez kontrowersji, uznawany za zbyt erotyczny. Obecnie na stałe wszedł do programów treningowych dla kobiet. A na całym świecie organizowane są zawody w pole dance. Od niedawna także w Polsce. Pole dance to już nie tylko erotyczny taniec, ale również skomplikowana choreografia, której wykonania wymaga sporych przygotowań. Zawodniczki tańca na rurze muszą wykazać się elastycznością, doskonałą techniką, nietypowymi figurami oraz subtelnymi przejściami z jednej pozycji do drugiej.

Zapomnieć nie można o seksownym charterze tego tańca. Pole dance może uprawiać każda kobieta. Potrzebna jest motywacja oraz otwartość. W krótki czasie podniesie on samoocenę, wyrzeźbi sylwetkę oraz wyleczy z różnych kontuzji (np. pleców czy karku). Możliwe, że wkrótce pole dance stanie się dyscypliną olimpijską. Mistrzostwa świata już się odbywają i cieszą się dużym zainteresowaniem.

O autorze

Autor: Aneta


Ocena: Jeszcze nieoceniony