ERROR: Data too long for column 'active_user_agent' at row 1
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1713597841, active_ip = '3.144.12.205', active_user_agent = 'Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)', active_session = '935akf1d718927m78vp7fc7kj4'
---
Jak wyleczyć staw? - Fitness Zdrowie Uroda | darmowe artykuły do przedruku

Fitness Zdrowie Uroda | darmowe artykuły do przedruku

Witaj Guest

Szukaj:

deratyzacja Warszawa

Jak wyleczyć staw?

Zobacz PDF | Wyświetl widoki
według: Wibroakustyka
Razem odsłon: 601
Word Count: 1530
Data: Tue, 13 Jul 2010 Time: 7:02 AM

Co zrobić, jeśli zapalenie stawów i ich zwyrodnienia pogłębiają się? Jak wyleczyć staw? Przede wszystkim trzeba być przygotowanym do dość długotrwałego i uciążliwego leczenia. Cuda się nie zdarzają. Jeśli „świeże” zapalenie stawów można pokonać w ciągu kilku tygodni, to do wyleczenia wieloletniej choroby zwyrodnieniowej stawów potrzeba będzie kilku miesięcy. Im późniejszy wiek, tym trudniejsze i bardziej długotrwałe jest leczenie, jednak przyniesie ono skutek. Oczywiście, zdarzają się przypadki, że stopień degradacji stawu jest tak dalece posunięty, iż jego leczenie może potrwać wielu lat i z powodu wieku będzie niemożliwe. Jednak uzyskanie znaczącej poprawy i, co jest równie ważne, zahamowanie choroby, zawsze jest możliwe.

Nie można stosować wibromasażerów!

Istnieje wiele modeli urządzeń do masażu i terapii wibroakustycznej, stosowanych w warunkach domowych. Jakie urządzenie wybrać do leczenia stawów i kręgosłupa? Po pierwsze musi to być urządzenie medyczne, posiadające odpowiedni certyfikat. Po drugie, parametry urządzenia winny informować o amplitudzie mikrowibracji i rozpiętości częstotliwości, w jakich urządzenie pracuje. Bezpieczne i naturalne dla organizmu są amplitudy poniżej 50 mikronów. Nie należy stosować wibromasażerów! Bardziej efektywne są urządzenia z ciągle zmieniającą się częstotliwością, w zakresie naturalnej skali dźwiękowej.

Etapy można łączyć.

Bezpośrednie oddziaływanie za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej na tkanki organizmu nazywane jest fonowaniem. W instrukcjach do urządzeń leczenie podzielone jest na trzy etapy, jednak, jak pokazuje doświadczenie, przy stopniowym wydłużaniu czasu fonowania etapy można łączyć. Zasady użytkowania i przeciwwskazania dołączane są do instrukcji obsługi urządzeń.

 Konieczne jest ograniczenie obciążenia stawu!

  • Nie nosić ciężarów powyżej 5 kg;
  • Nie przemęczać się, zalecany jest codzienny dwugodzinny odpoczynek. Mniej chodzić w razie zmęczenia;
  • Ograniczyć podróżowanie środkami transportu publicznego;
  • Przy chorobach stawów nóg podczas chodzenia zwrócić uwagę na płynność i miękkość stawiania kroków. Nie biegać i nie skakać. Podczas schodzenia ze schodów stąpać na zdrową nogę, a chorą dostawiać do zdrowej. Tak samo podczas wchodzenia – obciążać zdrową nogę, a dołączać do niej chorą. Obciążenie dynamiczne jest bardziej niebezpieczne od statycznego;
  • Nosić wygodne, miękkie obuwie;
  • Podczas rehabilitacji stawu dbać o stopniowe zwiększanie obciążenia i równomierne jego rozkładanie w ciągu dnia. Ilość kroków, stawianych w ciągu dnia, na początku leczenia ograniczyć do 500-1000 (10-20 minut marszu dziennie). Na początku używać laski. Najlepiej jest używać laski z nakładką amortyzującą. Po miesiącu stopniowo zwiększać ilość kroków (dodawać po 50 kroków dziennie lub jedną minutę marszu) i ograniczyć korzystanie z laski;

Należy zmienić sposób odżywiania

Podczas całej kuracji posiłki bogate w białko (mięso, ryba, ptactwo, jaja, kalmary, soja, rośliny strączkowe) spożywać co drugi dzień lub nawet rzadziej. Nie spożywać grzybów. Sprzyja to poprawie funkcjonowania wątroby i wzmaga przepływ limfy przez tkanki organizmu, dostarczając białka wtórnego. Nie ma potrzeby całkowicie rezygnować z mięsa. Tłuszczy w posiłku zawsze powinna być wystarczająca ilość.

Czas leczenia

Kiedy w stawie dopiero pojawia się ból, jego przyczynę udaje się usunąć w ciągu 2-3 dni, dlatego urządzenie do masażu wibroakustycznego najlepiej zawsze mieć pod ręką. Dużo może się zdarzyć: stłuczenie, dłuższe stanie w niewygodnej pozycji, długa praca, kiedy trzeba klęczeć na czymś twardym, nieudany skok itd. Jeśli zdarzyło się coś takiego, lepiej od razu wykonać masaż wibroakustyczny, niż czekać na komplikacje. „Świeże” zapalenie stawów udaje się wyleczyć w ciągu 2-3 tygodni. W przypadku zaniedbanej choroby czas leczenia zależy od stopnia jej rozwoju i degradacji stawu, i trwa od 2 do 12 miesięcy. Czas ten można skrócić, jeśli istnieje możliwość w czasie pierwszych 1-2 miesięcy fonowania 4-6 razy na dobę, skracając proporcjonalnie czas każdego zabiegu (łączy czas fonowania na dobę powinien być zachowany).

Specjalne przerwy w fonowaniu nie są potrzebne. Efekt i tempo regeneracji stawu jest proporcjonalny do łącznego czasu fonowania w miesiącu. Przez pierwsze 1-3 miesiące można, zgodnie z subiektywnymi wrażeniami, nie odczuć poprawy, jednak nie znaczy to, że nic się nie zmienia. Nadal jest obrzęk, stan zapalny i, co za tym idzie, ból, do czasu, aż odpowiednia ilość nagromadzonych obumarłych komórek nie zostanie usunięta z tkanek. W pierwszych tygodniach wrażenie bólu może się nawet wzmóc, ponieważ dzięki mikrowibracjom wzmocnione zostają reakcje obronne. Należy pokonać tę psychologiczną barierę. Mikrowibracje niewątpliwie realizują swoje zadanie, oczyszczając tkanki z produktów przemiany materii, a to zawsze jest korzystne przy przywracaniu prawidłowego funkcjonowania stawu.

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby? 

Odpowiedź: Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i obróbką limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego i wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ wzmacnia w wyniku tego siłę mięśni.

O autorze

dr. nauk medycznych,
docent katedry traumatologii i ortopedii
Giennadij W. Akimow


Ocena: Jeszcze nieoceniony